Založ si blog

Falošní kresťania

Spomenul som si na bývalého predsedu SNS Slotu. Iste nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že to bol vulgárny a primitívny človek. Známym sa stal, okrem iného, aj porušovaním zákonov a excesmi s alkoholom. Raz keď opisoval SNS, tak zdôraznil, že je to kresťanská strana. To ma pobavilo. Takže asi najkorupčnejšia strana, aká tu kedy bola, vedená snáď tým najodpudzujúcejším indivíduom v našej politike, a vraj kresťanská. Ale nepovažujem to za prekvapujúce. Poznal som v živote mnoho chrapúňov, ktorí boli bigotní ľudia.

Tiež mi zišiel na um istý Berger, podľa archívnych dokumentov spolupracovník ŠtB. Vyzerá to tak, že po zmene režimu, sa premenil na horlivého svätuškára. Inak si neviem vysvetliť jeho megalomanský nápad, zhyzdiť panorámu nad Nitrou gigantickým krížom. Tento Berger tvrdil, že s ŠtB nemal nič spoločné. Pripomenulo mi to film Choď a pozeraj sa, kde nemeckí nacisti, vyvražďovali obyvateľov bieloruských dedín. Po padnutí do sovietskeho zajatia, sa vyhovárali, že oni sú nevinní chudáčikovia. Tak je to, aj s niekdajšími eštebákmi a komunistami – všetci sú dnes nevinní a čistučkí. Za minulého režimu ničili ľuďom životy, dnes sú prví v kostoloch. Neviem ako je to u vás, ale vo mne vzbudzujú odpor. Myslím si, že sú to falošní kresťania.

Prečo o tom píšem? Svätuškári sa radi chvália, aká je cirkev silná a koľko má veriacich. Kresťan je podľa nich každý, kto sa k tomu prihlásil v sčítaní obyvateľstva. Ale keď príde reč na zlých ľudí z radov kresťanov, tak povedia, že to vraj kresťania nie sú. Mali by si ujasniť, kto teda je, a kto nie je kresťanom. Lebo takto to čo hovoria, vyznieva hlúpo.

Obťažovali ma

02.01.2018

V poslednej dobe, sa veľa popísalo a pohovorilo, o sexuálnom obťažovaní. Mnohé slávne herečky a speváčky podávali svedectvá, ako ich obťažovali režiséri alebo producenti. Vyjadrovali sa viac »

O úbohej úrovni dnešnej beletrie

13.11.2017

Mal som šťastie, že v detstve a mladosti, som prichádzal do kontaktu s dobrými knihami. Najprv to boli rôzne rozprávky, neskôr klasická literatúra. Najmä ruská, ale aj slovenská, česká a viac »

Rozprávka o pyšnej žene

22.10.2017

Kedysi dávno, som na Rádiu Devín počul krátku poviedku s takýmto názvom. Autorom bol nejaký Rus. Bohužiaľ, nepamätám si jeho meno a moje pokusy nájsť toto dielko cez Google boli neúspešné. viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

Na transport Buku na Donbas dohliadala vysoká šarža ruskej rozviedky, tvrdí Bellingcat

25.05.2018 14:18

Investigatívna skupina označila generála Olega Ivannikova za zodpovedného za transport mobilného odpaľovacieho zariadenia z Ruska na východ Ukrajiny.

STK

IT systém technických kontrol už funguje naplno

25.05.2018 14:13

Systém technických kontrol po štvrtkovom hackerskom útoku funguje naplno. Systém je stabilizovaný a funkčný.

(typo - nepouzivat v orise) euro, bankovky, mince, peniaze

Riziková prirážka na talianske dlhopisy je na ročnom maxime

25.05.2018 14:10

Riziková prirážka (spread) na talianske vládne dlhopisy voči referenčným nemeckým dlhopisom stúpla na takmer 1-ročné maximum.

synagóga, hviezda, židia, judaizmus

Troch mužov z Blízkeho východu obvinili z útoku na synagógu vo Švédsku

25.05.2018 14:03

Z podpaľačského útoku na synagógu vo švédskom meste Göteborg z vlaňajšieho decembra obvinili troch mužov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 28072x
Priemerná čítanosť článkov: 2005x

Autor blogu

Kategórie