Založ si blog

Ako mi pani doktorka hľadala frajerku

Bol som u zubárky. Rozprávali sme sa a keď prišla reč na tému vzťahy, posťažoval som sa že som single. Keď som ju navštívil o týždeň, oznámila mi že má pre mňa „kamarátku“. Po tom ako som sa dozvedel čo je zač, som zistil že je úplne dokonalým opakom toho, čo si predstavujem pod pojmom príťažlivá žena. (To sa dalo čakať. Keby bola pekná, tak by chlapa dávno mala.) Nepáčila sa mi ani vzhľadovo, ani ako osobnosť (umelecký vkus, záujmy, názory, životný štýl, proste všetko).

Keď som zubárke prezradil že dotyčná v sebe nemá ani štipku príťažlivosti, zdráhala sa uveriť. Povedala: Ale ona je „dobrý človek“. (To ma rozosmialo. Čo vy o nej viete, pomyslel som si. Môžete s niekým pätnásť rokov žiť v spoločnej domácnosti a aj tak vás dokáže prekvapiť.) A vraj by sme tvorili „krásny pár“. (Pri tých slovách ma doslova striaslo od hnusu.)

Bola zvedavá, aké ženy sa mi páčia. Páčia sa mi príťažlivé ženy, odvetil som. Ale je obrovský problém nájsť medzi nimi takú, ktorá nie je zadaná. Všetky atraktívne ženy v mojom veku, sú dávno mamičkami.

Spýtala sa, či by som nechcel rozvedenú. Nechcel. Pretože ak je rozvedená, znamená to buď, že zlyhala vo výbere partnera, alebo, že sú u nej prítomné nejaké vážne povahové nedostatky, ktorými ho odpudila. Teraz si sama nevie dať rady a potrebuje niekoho, kto jej bude pomáhať. Figu borovú. Nad tým koho si vyberie a ako sa k nemu bude správať, mala rozmýšľať kým bola mladá a šťavnatá. Teraz je neskoro. Neviem prečo by som mal investovať svoj čas a peniaze do ženy, ktorá má najlepšie roky dávno za sebou a do cudzích detí (ktoré jej možno urobil nejaký narkoman alebo gambler). Deti má vychovávať ich otec. Bodka.

Som pracovitý človek. Dokážem sa o seba postarať a dokázal by som sa aj o rodinu. Ale pokiaľ nenájdem partnerku vyhovujúcu mojim nárokom, zostanem radšej slobodný.

Trápenia nafukovacohlavého Eugena

12.11.2018

Pán Eugen sedel doma vo fotelke. Bol to nevysoký, asi päťdesiatročný pán zanedbaného vzhľadu, oblečený v starom pulóvri s nórskym vzorom. Na nohách mal papuče čo pred pár rokmi dostal viac »

Prestal som čítať SME

05.11.2018

V minulosti som ich často čítaval. Až do zavedenia výmyslu zvaného Piano. Admini to zdôvodňovali snahou skvalitniť diskusie (lebo sa týkalo aj možnosti neobmedzene diskutovať). Nepôsobili viac »

Moje obľúbené knihy

03.11.2018

Pred rokom som uverejnil článok, kde som písal o biede súčasnej beletrie. Zmienil som sa v ňom aj, že počas môjho života som čítal mnoho kvalitných kníh. Teraz budem konkrétnejší a spomeniem viac »

Pawoł Adamowicz, smrť, demonštranti

V Poľsku po vražde starostu idú po štváčoch

15.01.2019 22:17

Už v pondelok polícia zadržala troch mužov, ktorí po útoku na Adamowicza vyzývali na ďalšie vraždy.

Mario Draghi

Šéfa ECB sklamal výkon eurozóny

15.01.2019 21:13

Ekonomika eurozóny sa spomaľuje viac, než sa očakávalo, a stále potrebuje výraznú podporu od ECB, uviedol jej šéf Mario Draghi.

Milan Žitný

Žitný: Komunikácia Aleny Zs. bola prípravou na vydieranie

15.01.2019 20:00

Podľa Žitného má zverejňovanie mien ľudí, ktorí boli s obvinenou v kontakte, politický rozmer.

Francúzsko, paríž, výbuch plynu, hasiči

Útok na hotel v Nairobi si vyžiadal najmenej päť obetí

15.01.2019 19:50

Nemocnice žiadajú občanov o darovanie krvi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 60511x
Priemerná čítanosť článkov: 2631x

Autor blogu

Kategórie