Založ si blog

Trápenia nafukovacohlavého Eugena

Pán Eugen sedel doma vo fotelke. Bol to nevysoký, asi päťdesiatročný pán zanedbaného vzhľadu, oblečený v starom pulóvri s nórskym vzorom. Na nohách mal papuče čo pred pár rokmi dostal na Vianoce. Na tvári plnej vrások mal nasadené staromódne okuliare s hrubým rámom. Hľadel na televízor, no nedokázal sa sústrediť na program lebo jeho nálada bola rovnaká, ako ťažké sivé chmáry prepletajúce sa cez strapatý les antén, na strechách okolitých panelákov. Rozmýšľal ako vydržať s tou trochou peňazí čo mu ešte zostala v peňaženke, až do budúcej výplaty, alebo z čoho poplatiť šeky čo ležali v kuchyni na stole. Vzchop sa a prekonaj tú svoju skleslosť, povedal si pre seba. Keď máš nejaké problémy, tak ich rieš a zbytočne nad nimi nemudruj, lebo potom z toho budeš mať takú veľkú hlavu. Zdvihol ruky a urobil nimi gesto okolo nej, naznačujúce ako keby ju mal obrovskú.

Prešlo niekoľko minút. Zábavný program, pri ktorom sa človek rozptýli počúvaním otrepaných vtipov a kolotočárskeho popu skončil, po nekonečnom reklamnom bloku začalo večerné spravodajstvo, pozostávajúce prevažne z informácií o vojnách, teroristických útokoch, alebo rôznych kriminálnych činoch. Samé negatívne veci, pomyslel si. Človeku je zle keď nad tým rozmýšľa. Tu si ľudia sťažujú na rôzne banality a vôbec si neuvedomujú, ako dobre sa majú.

Zrazu si spomenul ako jednej kolegyni v robote sľúbil, že jej zoženie istú vzácnu orchideu a vykašľal sa na to, lebo sa mu nechcelo strácať s tým čas. Ona ho teraz bude mať za somára ktorý tára do vetra a nemá sa od slov k činom. Nevedel ako sa jej pozrie do očí, keď ju najbližšie stretne. Spomenul si že treba zrekonštruovať kúpeľňu, deťom nakúpiť školské pomôcky, žene darovať kvety k výročiu svadby, kamarátovi vrátiť peniaze čo mu dlhuje…

Rozmýšľal nad svojimi problémami a cítil ako sa mu zväčšuje hlava. Musím prestať lebo sa mi nafúkne a budem ju mať ako balón! Ale on sa neovládol a tá vec na krku sa mu ďalej nafukovala. Hrozivo rástla, až ju mal úplne obrovskú. Zdesene si ju prehmatával a zalamoval rukami. Pripomínal človiečika ktorý má miesto hlavy veľký balón, vpredu s malou zhrozenou tváričkou. Cítil že ho začína nadnášať.

Veľmi sa zľakol. Snažil sa niečoho chytiť aby sa udržal pri zemi, ale nepomohlo to. Vzniesol sa do vzduchu a vyletel von oknom. Stúpal do výšky a letel krajinou. Bol stále vyššie a vyššie, majestátne sa vznášal. Z vtáčej perspektívy sa mu otvoril nádherný výhľad. Pod ním sa mihali domy, stromy, postupne celé lesy, lúky, polia a dediny. Videl dole stojacich ľudí ako na neho pozerali.

Eugen, kam letíš? Volali za ním. Budeš nám tu chýbať! Eugen, pozdravuj marťanov! On im volal naspäť že určite, ale nebol si istý či ho počuli, lebo už bol veľmi vysoko. Nato vyletel na orbitu a zlaté Slnko, ktoré práve vystúpilo spoza horizontu, ožiarilo jeho udivenú tvár. Následne sa tento zblúdilý, odvážny, do neznáma letiaci satelit stratil v diaľavách vesmíru.

Prestal som čítať SME

05.11.2018

V minulosti som ich často čítaval. Až do zavedenia výmyslu zvaného Piano. Admini to zdôvodňovali snahou skvalitniť diskusie (lebo sa týkalo aj možnosti neobmedzene diskutovať). Nepôsobili viac »

Moje obľúbené knihy

03.11.2018

Pred rokom som uverejnil článok, kde som písal o biede súčasnej beletrie. Zmienil som sa v ňom aj, že počas môjho života som čítal mnoho kvalitných kníh. Teraz budem konkrétnejší a spomeniem viac »

Žiarlivý manžel

31.10.2018

Hej žena Prečo mi zahýbaš? S kým sa stretávaš? Koľkokrát si ma podviedla? Vysyp to zo seba Ťahám ťa za vlasy Vláčim po zemi Trieskam hlavu o stenu Kým sa to nedozviem Čo ti je? Neublížil viac »

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

Jozef Bíreš

Bíreš: Rozhodnutie Rakúšanov by mohli zmeniť Rumuni

18.12.2018 20:00

Rumunsko, ktoré bude od januára predsedať Rade Európy, by mohlo anulovať rakúsky postoj, nepovažovať dvojakú kvalitu potravín za nekalú praktiku.

obálka, dopis, kuriér, pošta, správa, e-mail

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení

18.12.2018 19:24

V súťaži o najkrajšiu známku sveta sa poštová známka Umenie: Oltár sv. Jakuba v Levoči umiestnila na 2. mieste.

mayová

Britská vláda aktivovala plány pre prípad neriadeného brexitu

18.12.2018 19:22

Prioritou Mayovej vlády zostáva riadený brexit.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 59545x
Priemerná čítanosť článkov: 2589x

Autor blogu

Kategórie