Založ si blog

Papierový model Kaplnky v Rajeckej Lesnej

Milujem modelárstvo. Kedysi som pri stavbe papierových a plastikových modelov prežil mnoho krásnych chvíľ. Tohto roku som sa rozhodol že sa k tomuto hobby vrátim.

Veľmi ma baví lepenie vystrihovačiek. Postavil som niekoľko áut a zvonicu v Hronseku, všetko z časopisov ABC.

Našťastie, modelári stavajúci papierové modely v dnešnej dobe nie sú odkázaní na staré časopisy, cez internet sa dá kúpiť množstvo atraktívnych vystrihovačiek, najmä českých a slovenských, ale napríklad aj poľských.

Práve som dostaval Kaplnku v Rajeckej Lesnej v mierke 1:160. Model ponúkal dve varianty, jednoduchú a zložitejšiu. Ja som si vybral tú druhú. Pri nej bolo treba urobiť okná a dvere.

Trochu som sa bál ako mi to pôjde, a ako to bude pasovať. Našťastie sedelo to celkom dobre a chyby ktoré na modeli sú, sú viacmenej mojou nešikovnosťou. Je to pekný malý model, veľmi sa mi páči. Chcel by som si postaviť ešte niekoľko podobných.

Prikladám aj fotky. Na prvých dvoch je zachytený líc a rub vystrihovačky, na ktorých sú informácie o tejto pamiatke. Na ďalších fotkách je hotový model.

Dieťa so smartfónom

03.10.2022

V autobuse sa viezlo dieťa. V ruke držalo smartfón a neustále doňho hľadelo.

Neznášam proliferských hlupákov

02.10.2022

Ľudia dennodenne páchajú samovraždy. Je množstvo ľudí, ktorí sú chudobní, chorí, alebo z nejakého dôvodu považujú svoju situáciu za neriešiteľnú. Mnohí sa rozhodnú ukončiť vlastnou rukou svoj život. Samovražda môže byť aj formou radikálneho protestu proti zločineckému režimu. Neodsudzujme samovrahov, nenazývajme ich zbabelcami. Zabiť sám seba nie je zbabelstvo, [...]

Vlhovej frajer má nevkusné tetovanie

30.09.2022

Neodolal som a klikol som na článok v ktorom boli fotografie lyžiarok. Športovkyne sa fotili na dovolenkách, boli buď vo vode alebo pri vode, oblečené mali plavky. Ak mám byť úprimný, tak sa mi ani jedna nepáčila. Ich telá sú príliš maskulínne, tváre príliš hrubé. Príťažlivé ženy podľa mňa vyzerajú inak. Bol som zvedavý či tam bude aj Petra Vlhová. Bola, aj s [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov uarus

Ukrajina navrhuje koordinovať s USA ciele svojich útokov, ak dostane rakety ATACMS

03.10.2022 23:00

Ukrajina požiadala Spojené štáty o dodávku taktických balistických rakiet ATACMS s dosahom 300 kilometrov.

Elon Musk

Musk pobúril Ukrajincov. Jeho "mierový plán" Kyjev odmieta

03.10.2022 21:57

Najbohatší muž planéty si na Ukrajine pokazil povesť. Od Kyjeva chce, aby sa zriekol Krymu, v anektovaných oblastiach by zopakoval hlasovanie.

tank

Česi sa zložili na tank pre Ukrajinu. Meno dostal po Masarykovi

03.10.2022 21:05

V Česku sa v rámci kampane Darček pre Putina podarilo vyzbierať 33 miliónov korún (vyše 1 344 000 eur).

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Zhabať auto, zvyšovať tresty: Sprísňovať zákon kvôli jednému prípadu?

03.10.2022 20:30

V podcaste denníka Pravda odpovie dopravný analytik Jozef Drahovský, advokát zastupujúci previnilcov Milan Ficek, či bývalá prokurátorka, v súčasnosti obhajkyňa, Eva Mišíková.