Založ si blog

Toto si treba pripomenúť teraz, keď Rusi vymývajú ľuďom mozgy mýtom o ruskej neporaziteľnosti

Čítal som životopis Jaroslava Haška. Už som uverejnil článok v ktorom som publikoval úryvky z knihy a poznámky, ktoré som si pri čítaní robil.

Teraz sa k tejto knihe vrátim. Jaroslav Hašek bol priamy účastník bojov v 1. svetovej vojne, na východnom fronte.

V knihe sa o bojoch píše toto: Ukrajinská fronta se dále neodvratne hroutí. Ruští vojáci hromadně opouštejí zákopy a utíkají domů, ke svým ženám, do svých zemljanek.

Chování ruských vojáků je Haškovi nepochopitelné, ale cítí, že se v Rusku děje něco děsivého.

Z jeho listu: Najde se někdy psycholog, který by řekl vše, co se dálo v duši vojáků těch gvardejských plukú, kteří odešli z okopů, zahodili pušky do žita a šli drancovat týlová skladiště prádla, cukru a machorky, kteří vyházeli patrony ze sumek, aby tam měli místo pro konzervy z vydrancovaných skladů v Jezerné, Tarnopoli a jinde, kteří zanechali okopy nechráněné a do jednoho dobrovolně odešli a klidně proudem odcházejí z pozic, nic nedbajíce že na některé části pozic stoja jejich druzi, které po jejich dobrovolném odchodu obklopují vlny Němců a Rakušanů, že tam stojí jako ojedinělé ostrúvky, vzdorujíce obrovské přesile nepřátel, opušteni ode všech, bez naděje na podporu.

Je dobré si tieto veci pripomenúť teraz, počas prebiehajúcej Vojny na Ukrajine, keď Rusi masírujú ľudom mozgy propagandou o ruskej neporaziteľnosti.

Ruské porážky

13.10.2022

Ruská propaganda vykresľuje Rusko ako neporaziteľnú krajinu. V skutočnosti sa Rusko zúčastnilo aj vojen ktoré prehralo. Takouto vojnou bola Rusko-japonská vojna, ktorá prebiehala od februára 1904 do septembra 1905. V nej boli ruské vojská porazené v devätnásťdňovej bitke pri Mukdene. Táto bitka rozhodla o víťazovi celej Rusko-japonskej vojny. Pozoruhodná je aj bitka pri [...]

Rodinná tragédia

11.10.2022

Pani Halušková má syna, ktorý chodí do tretej triedy na základnej škole. Celé dni čumí do smartfónu a buď pozerá porno ktoré hrajú ľudia oblečení do zvieracích kostýmov, alebo hrá hry.

Ako Boh zostúpil na Zem

10.10.2022

Dávnejšie som napísal že tu budem uverejňovať svoju prózu. Teraz splním svoj sľub a uverejním tu niekoľko ukážok z mojej poviedkovej tvorby. Tu je prvá z nich. Nech sa páči, čítajte:

Volodymyr Zelenskyj

Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie, uznal Zelenskyj

02.06.2023 21:20

Ide o zriedkavé priznanie zo strany Zelenského, ktorý od začiatku ruskej invázie zintenzívnil tlak na NATO a EÚ, aby Ukrajine otvorili svoje dvere.

Boris Berezovskij

Francúzsko dáva do predaja zámok zosnulého Putinovho protivníka Berezovského

02.06.2023 20:53

Berezovskij bol považovaný za šedú eminenciu v čase vlády prvého postsovietskeho prezident Borisa Jeľcina.

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Vlak

Zrážka vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

02.06.2023 19:33

Počty obetí a zranených budú podľa indických oficiálnych činiteľov s najväčšou pravdepodobnosťou stúpať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 190244x
Priemerná čítanosť článkov: 2839x

Autor blogu