Založ si blog

Môj názor na protesty ktoré boli 17. novembra

Dlho som tu nič nenapísal. Je to asi preto, lebo píšem hlavne na SME a nemám dosť času a energie na to aby som prispieval aj sem.

Dnes som sa rozhodol že tu po dlhšej dobe niečo uverejním. Témou tohto článočku budú demonštrácie ktoré sa udiali v utorok 17. movembra. Prišli na ne tisícky ľudí, aj napriek tomu že ich strašili trestami.

Zaznievali hlasy ktoré hovorili že tam boli len extrémisti a smeráci. Nie je to pravda. Väčšina zúčastnených boli úplne normálni ľudia, ktorí spontánne vyjadrili svoj nesúhlas s vládou Matoviča, prípadne nespokojnosť s opatreniami proti Covidu.

Páči sa mi že tam ľudia prišli. Potešilo ma že ich bolo tak veľa, aj napriek tomu že sa im vyhrážali. Mám radosť že protestovali proti Matovičovi, lebo si myslím že je to zlý človek a zlý premiér. Jeho vláda je pre Slovensko nešťastím a čím skôr skončí tým lepšie.

Ako dobré hodnotím to že protesty boli prevažne pokojné a polícia nezasiahla. Myslím si že keby nebol núdzový stav a zákaz zhromažďovania, tak by bola oveľa väčšia účasť.

Dúfam že to nebolo naposledy čo ľudia vyjadrili svoju nespokojnosť s Matovičovou vládou a verím že v priebehu nasledujúcich rokov sa dočkáme ešte oveľa väčších akcií.

Ruské porážky

13.10.2022

Ruská propaganda vykresľuje Rusko ako neporaziteľnú krajinu. V skutočnosti sa Rusko zúčastnilo aj vojen ktoré prehralo. Takouto vojnou bola Rusko-japonská vojna, ktorá prebiehala od februára 1904 do septembra 1905. V nej boli ruské vojská porazené v devätnásťdňovej bitke pri Mukdene. Táto bitka rozhodla o víťazovi celej Rusko-japonskej vojny. Pozoruhodná je aj bitka pri [...]

Toto si treba pripomenúť teraz, keď Rusi vymývajú ľuďom mozgy mýtom o ruskej neporaziteľnosti

12.10.2022

Čítal som životopis Jaroslava Haška. Už som uverejnil článok v ktorom som publikoval úryvky z knihy a poznámky, ktoré som si pri čítaní robil. Teraz sa k tejto knihe vrátim. Jaroslav Hašek bol priamy účastník bojov v 1. svetovej vojne, na východnom fronte. V knihe sa o bojoch píše toto: Ukrajinská fronta se dále neodvratne hroutí. Ruští vojáci hromadně opouštejí [...]

Rodinná tragédia

11.10.2022

Pani Halušková má syna, ktorý chodí do tretej triedy na základnej škole. Celé dni čumí do smartfónu a buď pozerá porno ktoré hrajú ľudia oblečení do zvieracích kostýmov, alebo hrá hry.

Hlas, snem strany, Peter Pellegrini

Volebný seriál: Hlas sa stal Ficovým terčom. Ktorým smerom nakoniec pôjde? Pellegrini si musí postrážiť voličov

24.09.2023 06:00

Zatiaľ sa stále zdá, že Hlas bude po voľbách jazýčkom na váhach. V potenciálnej koalícii by bol menším nebezpečenstvom ako Smer.

Poľská armáda / Poľskí vojaci / Poľský vojak /

Poľskú pohraničnú stráž posilnilo doteraz najväčšie plavidlo. Cena? 111 miliónov

23.09.2023 22:03

Plavidlo je takmer 70 metrov dlhé a 11,5 metra široké. Na palube bude mať 20 stálych členov posádky.

nehoda

Nehody na východe Slovenska: Obeť a piati zranení

23.09.2023 19:38

Pri Hažíne nad Cirochou v okrese Humenné vlak narazil do chodcov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 188707x
Priemerná čítanosť článkov: 2903x

Autor blogu