Založ si blog

Môj názor na protesty ktoré boli 17. novembra

Dlho som tu nič nenapísal. Je to asi preto, lebo píšem hlavne na SME a nemám dosť času a energie na to aby som prispieval aj sem.

Dnes som sa rozhodol že tu po dlhšej dobe niečo uverejním. Témou tohto článočku budú demonštrácie ktoré sa udiali v utorok 17. movembra. Prišli na ne tisícky ľudí, aj napriek tomu že ich strašili trestami.

Zaznievali hlasy ktoré hovorili že tam boli len extrémisti a smeráci. Nie je to pravda. Väčšina zúčastnených boli úplne normálni ľudia, ktorí spontánne vyjadrili svoj nesúhlas s vládou Matoviča, prípadne nespokojnosť s opatreniami proti Covidu.

Páči sa mi že tam ľudia prišli. Potešilo ma že ich bolo tak veľa, aj napriek tomu že sa im vyhrážali. Mám radosť že protestovali proti Matovičovi, lebo si myslím že je to zlý človek a zlý premiér. Jeho vláda je pre Slovensko nešťastím a čím skôr skončí tým lepšie.

Ako dobré hodnotím to že protesty boli prevažne pokojné a polícia nezasiahla. Myslím si že keby nebol núdzový stav a zákaz zhromažďovania, tak by bola oveľa väčšia účasť.

Dúfam že to nebolo naposledy čo ľudia vyjadrili svoju nespokojnosť s Matovičovou vládou a verím že v priebehu nasledujúcich rokov sa dočkáme ešte oveľa väčších akcií.

Vodník v Handlovej

02.03.2019

Do Handlovej zavítal vodník. Nevedno či vyliezol z neďalekého potoka, alebo z nevzhľadnej, špinavou vodou naplnenej nádržky, nachádzajúcej sa pod jeho nohami. Nečinne tam sedí, pôsobí akosi flegmaticky a rezignovane. Keď sa mu poriadne prizriete, zistíte že vyzerá ako sa na poriadneho vodníka patrí – je to malý škaredý chlap s dlhými vlasmi. Oblečený je do [...]

Prestal som čítať SME

05.11.2018

V minulosti som ich často čítaval. Až do zavedenia výmyslu zvaného Piano. Admini to zdôvodňovali snahou skvalitniť diskusie (lebo sa týkalo aj možnosti neobmedzene diskutovať). Nepôsobili presvedčivo. Za spoplatňovaním býva spravidla snaha o generovanie zisku. Čo sa diskusií týka, ich úroveň nijako nestúpla. Normálni ľudia odišli. Problematickí si zaplatili a správajú [...]

Moje obľúbené knihy

03.11.2018

Pred rokom som uverejnil článok, kde som písal o biede súčasnej beletrie. Zmienil som sa v ňom aj, že počas môjho života som čítal mnoho kvalitných kníh. Teraz budem konkrétnejší a spomeniem niektoré z nich. Medzi moje obľúbené rozprávkové knihy patrila Tulipánová kolíska. Bol to súbor rozprávok anglických autorov. V slovenskom preklade vyšiel počas šesťdesiatych [...]

Adolf Heyduk

Neznášali Židov, ale v Bratislave majú ulice

30.11.2020 22:30

Napriek nenávisti ich mená svietia na tabuliach. Dve ulice v Bratislave sú pomenované po básnikovi a fyzikovi, ktorí neznášali Židov.

Francúzsko polícia protesty

Sporný návrh francúzskeho bezpečnostného zákona prepracujú

30.11.2020 19:23

Zákon mal obmedziť právo filmovať alebo fotografovať službukonajúcich policajtov.

Tibor Gašpar / Peter Hraško /

Exšéf NAKA Hraško zostáva vo väzbe, Najvyšší súd odmietol jeho sťažnosť

30.11.2020 18:46

Bývalého šéfa NAKA zadržali v rámci akcie Očistec spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom.

nemocnica, Ružinov, Bratislava

Zdravotnícke zariadenia budú mať naďalej ochranu pred exekúciami

30.11.2020 18:46

Ochrana nemocníc pred exekúciami sa mala pôvodne skončiť na konci roka.