Založ si blog

Ako sme cestovali so stiahnutými rúškami vo vlaku

Nedávno som bol vo Zvolene. Išiel som tam, lebo som potreboval dať opraviť pokazené slúchadlá.

Naspäť som chcel ísť najprv autobusom. Potom som zistil, že ešte skôr ako autobus ide zo Zvolena do Žiaru nad Hronom vlak. Tak som sa rozhodol ísť vlakom.

Vlak prišiel s menším meškaním a bol plný. Najprv som stál pri dverách, potom som išiel po chodbičke až kým som našiel kupé v ktorom bolo miesto a prisadol si tam.

V kupé sedeli traja starší ľudia. Všetci mali rúška na pol žrde. Teda mali ich stiahnuté tak že im bolo vidno nosy. Ja som sa prispôsobil a tiež som si stiahol rúško.

Čas plynul a cesta ubiehala. Sledoval som cez okno okolitú krajinu a počúval rozhovor spolucestujúcich. Bavili sa o koronavíruse. Pani sediaca oproti mne povedala niečo v tom zmysle, že je to jedna veľká nafúknutá bublina.

Keď sa objavil sprievodčík a začal nás kvôli rúškam buzerovať, tak sme si ich dali hore. Keď odišiel, tak sme si ich stiahli a zo sprievodčíka sme sa smiali.

Keď prišiel Žiar nad Hronom, tak som sa so spolucestujúcimi rozlúčil a vystúpil som. Mal som dobrý pocit že som cestoval s normálnymi ľuďmi a nie s covid fobikmi, ktorí by aj spávali najradšej s rúškami.

Ruské porážky

13.10.2022

Ruská propaganda vykresľuje Rusko ako neporaziteľnú krajinu. V skutočnosti sa Rusko zúčastnilo aj vojen ktoré prehralo. Takouto vojnou bola Rusko-japonská vojna, ktorá prebiehala od februára 1904 do septembra 1905. V nej boli ruské vojská porazené v devätnásťdňovej bitke pri Mukdene. Táto bitka rozhodla o víťazovi celej Rusko-japonskej vojny. Pozoruhodná je aj bitka pri [...]

Toto si treba pripomenúť teraz, keď Rusi vymývajú ľuďom mozgy mýtom o ruskej neporaziteľnosti

12.10.2022

Čítal som životopis Jaroslava Haška. Už som uverejnil článok v ktorom som publikoval úryvky z knihy a poznámky, ktoré som si pri čítaní robil. Teraz sa k tejto knihe vrátim. Jaroslav Hašek bol priamy účastník bojov v 1. svetovej vojne, na východnom fronte. V knihe sa o bojoch píše toto: Ukrajinská fronta se dále neodvratne hroutí. Ruští vojáci hromadně opouštejí [...]

Rodinná tragédia

11.10.2022

Pani Halušková má syna, ktorý chodí do tretej triedy na základnej škole. Celé dni čumí do smartfónu a buď pozerá porno ktoré hrajú ľudia oblečení do zvieracích kostýmov, alebo hrá hry.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a poľský premiér Mateusz Morawiecki

Poľský premiér odkázal Zelenskému: Neurážajte Poliakov. Už nikdy

24.09.2023 06:30

Poľský premiér Mateusz Morawiecki odkázal ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, aby "už nikdy viac neurážal Poliakov".

Joe Biden

Spojeným štátom hrozí 'vypnutie', Biden viní 'extrémistických' republikánov

24.09.2023 06:21

Biden apeloval na republikánskych zákonodarcov, že musia pred 30. septembrom podniknúť okamžité kroky, aby zabránili ochromeniu vlády.

Hlas, snem strany, Peter Pellegrini

Volebný seriál: Hlas sa stal Ficovým terčom. Ktorým smerom nakoniec pôjde? Pellegrini si musí postrážiť voličov

24.09.2023 06:00

Zatiaľ sa stále zdá, že Hlas bude po voľbách jazýčkom na váhach. V potenciálnej koalícii by bol menším nebezpečenstvom ako Smer.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 188710x
Priemerná čítanosť článkov: 2903x

Autor blogu