Založ si blog

Korupcia na Ukrajine

Otec v deväťdesiatych rokoch podnikal. Chodieval aj na služobné cesty na Ukrajinu. Takto opísal jeden zo svojich zážitkov, ktorý sa stal niekedy v roku 1994:

Bol asi šesťdesiat kilometrov za Užhorodom. Šoféroval auto, uvidel pred sebou cestu plnú výtlkov. Spomalil a začal pomedzi ne kľučkovať.

Zastavili ho policajti. Boli dvaja, jeden zostal v aute, druhý sa s ním rozprával. Prebehol medzi nimi nasledujúci rozhovor:

Policajt: Šnurujete cestu, vy ste pili.

Otec: Nepil som, dajte mi fúkať.

Policajt sa mu začal posmievať: Zobral noviny, zroloval ich a strčil si ich pred ústa: Veď fúkaj, keď chceš. Potom povedal, že mu skúšku na alkohol urobia, ale bude musieť s nimi ísť do nejakého mesta vzdialeného asi sto kilometrov.

Otec: No jasné a vy mi zatiaľ ukradnete auto.

Policajt: Nič sa nedá robiť, auto zostane tu.

Otec už bol na takéto vynucovanie si úplatkov pripravený. Dal policajtovi zo dvadsať dolárov a nejaké plechovky s pivom. Keď to nestačilo, pridal ešte cigarety. Ani to mu nebolo dosť. Policajt si strčil jednu z cigariet do úst a čakal. No čo ešte chceš? Pýtal sa ho otec. Ešte pripáliť chcem. Tak vytiahol zapaľovač a pripálil mu ju. Potom ho policajt pustil.

Ukrajine treba pomáhať. Aj dodávkami zbraní

26.04.2022

V podstate je Rusko darebácky štát. Tento darebácky štát zákerne napadol svojho slabšieho suseda, Ukrajinu a už viac ako dva mesiace ničí ukrajinské mestá a zabíja ukrajinských ľudí. Táto ruská agresia je od začiatku odsúdená na neúspech. Rusi nemajú šancu vyhrať. Ich morálka je nízka, lebo sú votrelcami v cudzej zemi. Odhodlanie Ukrajincov bojovať je vysoké, lebo [...]

Rusko môže na Ukrajine len prehrať

25.04.2022

Vojna na Ukrajine je v pre Rusko neriešiteľnej situácii. Rusko môže urobiť dve veci. Buď sa z dobytých území stiahne a vtedy Ukrajina tieto územia zaberie, alebo sa na tých územiach pokúsi vyhlásiť nejaké separatistické republiky. V takomto prípade bude musieť držať tieto územia obsadené a brániť ich, čo bude znamenať dlhotrvajúcu vojnu, ktorú Rusko, kým západ bude [...]

Rusov pobúril žltomodrý plot

24.04.2022

Obyvateľka domu v meste Pskov každý rok natierala plot žltou a modrou farbou. Večer 22. apríla 2022 ho chcela opäť premaľovať, ale tentokrát tvrdo narazila na susedov, ktorí ju udali na polícii za údajnú podporu ukrajinskej strany v „špeciálnej vojenskej operácii“. Na miesto vzápätí dorazili strážcovia zákona, zástupcovia miestnej správy a bytových úradov, [...]

daniel lipšic

Disciplinárny senát Najvyššieho súdu uznal Lipšica vinným. Dostal pokarhanie

20.05.2022 13:14, aktualizované: 13:20

Špeciálny prokurátor je povinný zaplatiť aj trovy konania vo výške 120 eur.

Gábor Gál

Bývalý šéf spravodlivosti Gábor Gál je obvinený z korupcie

20.05.2022 11:38, aktualizované: 12:36

S bývalým ministrom sa zatiaľ nepodarilo spojiť

Nórsko, bomba

Útočník v Nórsku pobodal štyroch ľudí, jedného ťažko ranil

20.05.2022 10:23, aktualizované: 12:25

Policajti "predpokladaného páchateľa" dolapili zhruba po hodine.

covid koronavírus testovanie

Za štvrtok pribudlo 214 infikovaných. Covidu podľahli dvaja ľudia

20.05.2022 10:10

Vykonaných bolo 1524 PCR testov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 158338x
Priemerná čítanosť článkov: 2554x

Autor blogu